Ekoloģiski tīras tējas

Veikalu plaukti ar pārpildīti ar skaistām “dabīgo“ tēju paciņām, kuru krāsainie uzraksti liecina, ka to pagatavošanai ir izmantotas augstvērtīgas zāļu, ziedu un augļu sastāvdaļas. Bet, tajā brīdī, kad mēs sīkā  sākam pētīt “dabīgās tējas” sastāvu, tad izrādās, ka tajā ietilpst visdažādākie aromatizētāji un krāsvielas (ar pilnu šo vielu sarakstu iespējam iepazīties te) un bieži vien tās nav dabīgās izcelsmes.

Ieraugot savā tējas krūzē, košu šķidrumu, mēs bieži vien uzskatām, ka tas ir izveidojies pateicoties dabīgajām sastāvdaļām, bet realitāte ir gluži pretēja, tās ir pārtikas krāsvielas. Lai tējas uzglabātos ilgāk, tām tiek pievienoti konservanti, kuru nelabvēlīgi iespaido organismu. Rezultātā, mēs no tējas iegūstam nevis labumu, bet ļaunumu.

Bet cilvēkiem, kuri ir nolēmuši pievērsties veselīgam dzīves veidam, lietot tikai ekoloģiski tīrus produktus, saudzēt mūsu planētas ekoloģisko sistēmu, tādas tējas kvalitāte, noteikti nebūs pa prātam. Ja jūs piederat pie kategorijas cilvēkiem, tad mēs jums iesakām iegādāties ekoloģiski tīrās zāļu tējas, vai vēl labāk, sagatavot tās pašiem.

Zāļu tējas ir ne tikai noderīgs un garšīgs dzēriens, tām piemīt ļoti daudz ārstniecisku īpašību. Ziemā, tās ir spējīgas sasildīt, vasarā veldzēt slāpes, tās var uzmundrināt un nomierināt, viss ir atkarīgs no tā, kādas zāles jūs izvēlēsieties. Atšķirībā no melnās un zaļās tējas, par kafiju nemaz nerunājot, zāļu tējas neatstāj kaitīgu ietekmi uz centrālo nervu sistēmu, neizraisa atkarību un netraucē vitamīnu uzsūkšanos. Tieši otrādi, jūs varat pagatavot sev tādu zāļu tēju, kura palīdzēs jums aizpildīt vitamīnu trūkumu.

Vēl viena zāļu tēju priekšrocībā, tās ir ļoti daudzveidīgas. Katrs var izvēlēties dzert tādu zāļu tēju, kura atbilst gan viņa garšas izjūtām, gan arī viņa garastāvoklim. Svarīgi ir tikai zināt, kādas īpašības piemīt katram augam un katrai tā daļai – saknēm, lapām un ziediem. Ja tādas zināšanas ir, tad jūs varēsiet gūt maksimāli daudz labuma no aromātiskā, garšīgā un dabīgā dzēriena.

Ja jūs esat iegādājies ekoloģiski tīru tēju vai arī parūpējies un pats to savācis, tad ar to vien, garšīgas tējas pagatavošanai būs par maz. Nepieciešams ir zināt, kā pareizi pagatavot zāļu tēju, kaut gan jāsaka, ka arī “nepareizi” pagatavota zāļu tēja ir ļoti garšīga, tikai tajā var būt mazāk noderīgo un organismam nepieciešamo vielu.

Lai pagatavotu garšīgu un vērtīgu zāļu tēju var iegādāties tējkannu ar sietiņu. Sietiņā jūs ievietojat visas sastāvdaļas (saknītes, ziedus, lapas), kuras jums tajā brīdī gribas un aplejat ar verdošu ūdeni. Gaidāt dažas minūtes, tad lejat krūzīte, ļaujat mazliet atdzist un tad dzerat.

Tējas gatavošanu var iedalīt 3 paņēmienos:

Pirmais paņēmiens – jūs aplejat tēju ar verdošu ūdeni un ļaujat tai dažās minūtes ievilkties. Izmantojot šo paņēmienu var gatavot lielāko vairumu zāļu tēju, šis paņēmiens ir universāls. Proporcijas ir atkarīgas no jūsu garšas izjūtas, piemēram, 200 ml verdoša ūdens un 1 ēdamkarote drogu (ziedu, sēklu, sakņu, lapu, u. t.). ļaujam tējai ievilkties 2 – 10 minūtes, atkarībā no tējas sastāva. Ja sastāvā ir cietas lapas vai sēklas, ļaujam ievilkties 5 minūtes, ja saknes un mizas, tad 10 minūtes, bet ja smalkas ziedlapiņas, tad pietiks ar 2 minūtēm.

Otrais paņēmiens – zāļu tējas pagatavošana ūdens peldē. Šis paņēmiens der tējas pagatavošanai no ziediem, lapām, stiebriem un sēklām. Krūzē ielej istabas temperatūras ūdeni ieber zāļu tēju, tad krūzi apsedz ar vāciņu un liek katlā ar ūdeni. Gaida kamēr ūdens uzvārīsies un turpina vārīt vēl 15 minūtes, ik pa brīdim apmaisot. Ūdens temperatūra, kurš atrodas apkārt krūzei nedrīkst būt augstāka par 100 grādiem. Tad tējai ļauj ievilkties vēl 45 minūtes. Aptuvenās proporcijas 1:10.

3. paņēmiens – novārījuma pagatavošana ūdens peldē. Šis paņēmiens ir paredzēts sakņu, mizu vai cietu lapu tējas pagatavošanai, piemēram, eikalipta vai brūkleņu lapu. Visu dara tieši tāpat kā aprakstīts iepriekš, tikai vāra nevis 15, bet 30 minūtes un tikai pēc tam izkāš caur divkārši saliktu marli. Atdzisušu masu izspiež. Aptuvenās proporcijas 1:10.

Raksts tapis sadarbībā ar www.laanme.no.

Dabīgā kosmētika, kura padara mūs skaistākus

Uzraksts uz iepakojuma “dabīgs” nozīme, ka ražotājs pilnībā apzinās to, ka pircējam, kurš iegādāsies viņu saražoto preci, ļoti ir svarīgs produkta dabiskais sastāvs. Neskatoties uz to, bieži vien ar tādu uzrakstu gadās nopirkt preci, kur no dabīgajām sastāvdaļām ir tikai viena un tas ir ūdens. Ja jūs vēlaties iegādāties preci, kura sastāv no dabiskajām izejvielām kviklån, ar uzrakstu vien, uz bundžiņas būs par maz. Lai pārliecinātos, ka prece tik tiešām ir ekoloģiska, ir nepieciešami atbilstoši sertifikāti, kurus izsniedz attiecīgās iestādes: Ecocert, Cosmebio, BDIH, NaTrue, USDA Organic, u. c. Katrā valstī eksistē savi, sertifikācijas noteikumi, vienās valstīs tie ir stingrāki, citās – ne tik ļoti stingri. Ja saražotajam produktam ir piešķirts eko – sertifikāts, tad tas nozīmē, ka:

 • Produkta sastāvdaļas tiek iegūtas no augiem, kuri tiek audzēti ekoloģiski tīrā augsnē, bez ķīmiskā mēslojuma izmantošanas un sintētisko vielu pielietošanas.
 • Ražošana ir maksimāli saudzīga apkārtējai videi.
 • Līdzekļi nesatur sintētiskos produktus un mākslīgās sastāvdaļas – sintētiskos konservantus, silikonu, parabēnus, naftas produktus un aromatizētājus. Lai saglabātu kosmētikas īpašības un pagarinātu realizācijas termiņu, tiek izmantoti dabiskie konservanti, kurus iegūst no augiem un ēteriskās eļļas.
 • Dabīgās kosmētikas sastāvā ietilpst 95% dabīgo izejvielu, pārējie 5% drīkst būt sintētiskās izejvielas, bet arī tām obligāti ir jāatbilst bio – standartiem.
 • Iepakojumam jābūt saražotam no ekoloģiski tīriem, sabrūkošiem materiāliem.

Vai man tik tiešām ir nepieciešama dabīgā kosmētika?

Uz šo jautājumu atbild Izabella Karona forbrugslån, franču, dabīgās kosmētikas zīmola “Absolution” izveidotāja.

“Dabīgā kosmētika ir vairāk radniecīga ar epidermas dabīgo sastāvu. Receptori, kuri atrodas uz ādas, vienā momentā atpazīst dabiskās sastāvdaļas, to sauc par bioloģisko saderību. Āda, saņems daudz vairāk labuma, ja jūs lietosiet dabīgo kosmētiku, tāpēc, ka tās formula ir daudz tuvāka sejas ādas formulai, atšķirībā no parastās kosmētikas, kura pārsvarā sastāv no eļļām, kuras ir iegūtas no naftas produktiem.

Dabīgā kosmētika palielina ādas spējas patstāvīgi atjaunoties, optimāli funkcionēt. Dabīgās sastāvdaļas ir bagātas ar barojošām vielām, antioksidantiem, vitamīniem, taukskābēm, aminoskābēm, kuras veicina ādas šūnu mitrināšanas un aizsargāšanas procesu. Izejvielām, kuras ir audzētas bez pesticīdiem, piemīt spējas attīstīt dažādas īpašības, piemēram, spēju aizsargāties, adaptēties un akumulēt dabīgo enerģiju. Tas nozīmē, ka tādās izejvielās ir vairāk aktīvo vielu un tās ir daudz vairāk koncentrētas, nekā augos, kuri ir audzēti nu jau mums pierastā veidā.

Dabīgā kosmētika nesatur: ķimikālijas, ķīmiskā mēslojuma paliekas, svinu, u. c. nelabvēlīgas vielas. Dabīgā kosmētika ir draudzīga sejas ekosistēmai, var teikt, ka tā harmoniski ietekmē ādu sms lån, neizraisa tai draudus. Dabīgā kosmētika nav toksiska. Daudzas kosmētikas sastāvdaļas, caur ādu var nokļūt aknās vai mandelēs, izraisīt hormonālās izmaiņas un veicināt citas saslimšanas.

Visi, dabīgas kosmētikas produkti nav vienādi efektīvi un ne jau visi vienas sērijas līdzekļi derēs tieši jūsu ādai, tāpēc vispirms būtu vēlams iegādāties produktu paraugus, izmēģināt tos un tikai tad pieņemt lēmumu par konkrētās, dabīgās kosmētikas iegādi.

Ko izvēlēties – ēteriskās eļļas vai zāles (otrais turpinājums)

Sandala ēteriskā eļļa.

Sandala ēteriskā eļļa atjauno, atdzīvina, balina un tonizē ādu, novērš izsitumu parādīšanos, atbrīvo no niezes, izlīdzina krunkas. Ir efektīva, sausas ādas kopšanai kā arī sasprēgājušai un attaukotai ādas kopšanai. Tai piemīt lielisks pretcelulīta efekts. Sandala eļļa palīdz izvairīties no impulsīvas darbības, lieliski atbrīvo no stresa. Šo eļļu izmanto meditācijām, tā palīdz novērst raudulīgumu, bezmiegu, to lieto angīnas un iesnu ārstēšanai.

Rozes ēteriskā eļļa.

Rozes ēteriskā eļļa mitrina un nostiprina ādu, izlīdzina grumbiņas, ja tu lieto masāžas eļļu sastāvā, tā palīdz atbrīvoties no noguruma un spriedzes, paaugstina ādas tvirtumu un elastību, novērš iekaisumu, ādas lobīšanos un rētu veidošanos. Izlīdzina sīkās krunciņas, it īpaši zem acīm. Lieliski kopj jebkura tipa ādu, bet it īpaši saunu un novecot sākušu ādu, palīdz ja ir iekaisušas pinnes vai ir parādījies herpes vīruss. Rožu eļļa ir lielisks aromatizētājs un dezodorants.

Anīsa ēteriskā eļļa.

Anīsa ēteriskajai eļļai piemīt pretbakteriāla un antiseptiska iedarbība, tā samazina mikrobu skaitu uz ādas. Piešķir ādai tvirtumu, normalizē ūdens – tauku līdzsvaru ādā. Anīsa eļļa ir lielisks organisma stimulēšanas līdzeklis, tā paaugstina organisma noturību pret infekcijām. Tā lieliski cīnās pret depresiju un stresu, novērš bērnu raudulīgumu, pārlieku lielu uzbudināmību. To efektīvi var izmantot kopā ar lavandas, pačūlijas, krustnagliņu un citrusaugļu ēteriskajām eļļām. Tā lieliski iedarbosies arī kopā ar fenheļa, kardamona, diļļu, ciedra, timiāna, koriandra, rožu koka, lauru un mandarīnu eļļām.

Krustnagliņu ēteriskā eļļa.

Krustnagliņu ēteriskajai eļļai piemīt antiseptiskas, pretiekaisuma un tonizējošas īpašības. Ja jūs ieiesiet vannā, kurai ir pievienota krustnagliņu eļļa, jūs ātri atjaunosiet savus spēkus pēc nervu un fiziskās pārpūles. Krustnagliņu eļļa lieliski attīra un iedarbojas uz ādu. To efektīvi var izmantot kopā ar lavandas, bergamotes un ilang – ilang eļļām.

Ilang – ilang ēteriskā eļļa.

Ilang – ilang ēteriskā eļļa lieliski palīdz atbrīvoties no emocionālās spriedzes, atbrīvo no nemiera sajūtas, stimulē seksuālo vēlmi, nostiprina matus un nagus, stimulē jauno šūnu augšanu, piešķir ādai elastību, samtainumu un maigumu. To var lietot sausas, raupjas ādas kopšanai, tā lieliski attīra poras, izvada toksiskās vielas. Vannas, ar šo eļļu tiek ieteiktas imūnās sistēmas stimulēšanai. To efektīvi var izmantot kopā ar rožu koka un bergamotes eļļām.

Piparmētru ēteriskā eļļa.

Piparmētru ēteriskā eļļa lieliski atjauno spēkus, tai piemīt antiseptiska un stimulējoša iedarbība. Tā atsvaidzina, pamodina ādu, izdzēš noguruma pēdas un nepilnvērtīga miega pēdas uz sejas, paaugstina ādas aizsargfunkcijas, piešķir ādai tvirtumu, samtainu un maigumu, lieliski attīra ādu, lieliski ārstē niezi, dermatītu, paplašinātus kapilārus. Vannas ar piparmētru ēterisko eļļu, atjauno spēkus, novērš nervozitāti. Piparmētru eļļa tiek izmantota, ja ir gremošanas sistēmas traucējumi, saaukstēšanās slimības, to izmanto ātrākai ādas sadzīšanai pēc saules apdegumiem. Tā efektīvi cīnās pret stresu, depresiju, prātā pārpūli, kā arī ar nogurumu un aizkaitināmību. Šo eļļu ir ieteicams lietot, ja jums ir taukaina sejas āda. To efektīvi var izmantot kopā ar lavandas, bergamotes, eikalipta un citrusaugu eļļām.

Neroli ēteriskā eļļa.

Neroli ēteriskajai eļļai piemīt nomierinošas, antiseptiskas īpašības. Tā atjauno, atdzīvina, nogurušu, nobriedušu ādu, izlīdzina smalkās krunciņas. Neroli ēteriskā eļļa nomierina sakairinātu ādu, ārstē kuperozi, veicina ādas atjaunošanos, nostiprina matus un paaugstina to elastību.

Rozmarīna ēteriskā eļļa.

Nostiprina un aktivizē nervu sistēmu, atbrīvo no fiziskās un garīgās pārpūles, kā arī no apātijas. Tai piemīt tonizējošas īpašības. Tā normalizē tauku dziedzeru darbību, izlīdzina ādas reljefu, atjauno ādas elastību, novērš kuperozi. To lieto taukainas ādas kopšanai. Rozmarīna ēteriskā eļļa stimulē organisma aizsargspējas. To efektīvi var lietot kopā ar ģerānijas, lavandas ēteriskajām eļļām.

Šajos rakstos, mēs minējām tikai pavisam nelielu daudzumu ēterisko eļļu, no visā plašā ēterisko eļļu klāsta. Šo rakstu mērķis, ir pamudināt jūs mīlēt sevi, rūpēties par sevi, pievērsties dabisko produktu lietošanai un pārstāt graut gan sevi, gan visu dzīvo sev apkārt, atteikties no nevajadzīgas (runa iet tik tiešām par nevajadzīgu , nevis vajadzīgo un obligāto zāļu lietošanu) ķīmisko zāļu lietošanas. Tāpēc, pirms jūsu roka sniedzas pēc kārtējās nomierinošās tabletes, apsēdieties un ieelpojiet burvīgo ēterisko eļļu smaržu, varbūt tieši viņas, būs spējīgas jūsu dzīvi padarīt mazāk atkarīgu no ķīmiskajām vielām un to graujošās ietekmes.

Ko izvēlēties – ēteriskās eļļas vai zāles (turpinājums)

Ja jūs esat nolēmis saudzēt sevi un zāļu vietā izmantot aromterapiju, mēs jums izstāstīsim par eļļu brīnišķīgo iedarbību un cilvēka organismu.

 • Lielākajam vairumam, ēterisko eļļu ir pretiekaisuma, pretvīrusu un antibakteriālās īpašības.
 • Daudzām eļļām ir nomierinoša iedarbība, tās palīdz atbrīvoties no stresa, labvēlīgi ietekmē sirds – asinsvadu sistēmu, normalizē asinsspiedienu, sakārto vielmaiņu, uzlabo darba spējas.
 • Ēteriskās eļļas labvēlīgi iedarbojas uz imūno sistēmu, vielas, kuras satur augi, cilvēkam ir dabīgas, tāpēc tās ir spējīgas uzlabot imunitāti un palēnināt novecošanas procesus, iedarboties uz iekšējiem orgāniem un to darbību.
 • Ēteriskās eļļas ir spējīgas pasargāt cilvēku no radiācijas un mazināt sarežģījumus, kuri rodas pēc apstarošanas, novērst audzēju veidošanos, protams, ja tās tiek sāktas lietot laicīgi, tās novērš kancerogēno vielu nelabvēlīgo ietekmi. Izvadīt no organisma toksīnus, piemēram, pesticīdus, kuri tur nonāk kopā ar pārtikas produktiem, ir daudz vienkāršāk, ja jūs lietojat ēteriskās eļļas. Eļļas var izmantot arī gaisa attīrīšanai no mikrobiem un vīrusiem, piemēram, gripas epidēmijas laikā. Ja darba devēji par to aizdomātos laicīgi, tad daudziem cilvēkiem nevajadzētu slimot un lietot zāles. Tieši to pašu varam teikt arī par gaisa attīrīšanu mājās, pirms dodaties uz veikalu pēc kārtējā gaisa atsvaidzinātāja baloniņa, aizdomājieties, varbūt to ir iespējams izdarīt ar ēterisko eļļu palīdzību. Tas būs veselīgāk gan jums, gan dabai.
 • Daudzas ēteriskās eļļas veicina atjaunošanās procesus, paātrina rētu sadzīšanas laiku ja ir apdegumi, apsaldējumi, sasitumi, nobrāzumi, samazina sāpes ja ir artrīts vai reimatisms, ārstē iekaisumus.
  Savienojot ēteriskās eļļās, tās sāk iedarboties vēl spēcīgāk un vēl labāk uzlabo darba spējas un darba kvalitāti.
  Ēteriskās eļļas atstāj brīnišķīgu iespaidu uz cilvēka nervu sistēmu, tās ir spējīgas nomierināt, tonizēt, u. t. t.

Ja jums rūp sava veselība un rūp mūsu planētas Zeme veselība, tad, pirms jūsu roka sniedzas pēc kārtējās zāļu devas, aizdomājieties, varbūt jūs varat izmantot ekoloģiski tīrus un organismam nekaitīgus produktus. Piemēram:

Apelsīnu ēteriskā eļļa.

Apelsīnu ēteriskajai eļļai piemīt antiseptiskas, antitoksiskas, antidepresīvas īpašības. Tā iedarbojas nomierinoši un atsvaidzinoši, regulē ogļhidrātu un tauku apmaiņu, tai ir lieliskas pretcelulīta īpašības, tā stimulē ādas šūnas atjaunošanās procesus. Bagāta ar A, B un C vitamīniem. To efektīvi var izmantot kopā ar ģerānijas, muskatu, lavandas, ilag – ilanga un citrusu eļļām. Apelsīna smarža tonizē nervu sistēmu, palīdz atbrīvoties no depresijas, paaugstina darba spējas, stabilizē garastāvokli, cīnās ar skumjām un trauksmi, vairo optimismu un ticību paša spēkiem.

Bergamotes eļļa.

Bergamotes eļļai piemīt spēcīgas nomierinošas īpašības, tā lieliski cīnās ar depresiju, tai ir antiseptiska, tonizējoša un atsvaidzinoša iedarbība. Tā normalizē tauku un sviedru dziedzeru darbību, sašaurina poras. To efektīvi var izmantot kopā ar citrona, lavandas, kadiķa, ģerānijas un citrusaugļu ēteriskajām eļļām.

Bazilika eļļa.

Bazilika eļļai piemīt antibakteriālas, mīkstinošas un stimulējošas īpašības. Bazilika eļļa ir piemērota jebkuras ādas kopšanai. Tā ir lielisks tonizējošs un atsvaidzinošs līdzeklis.

Greipfrūta eļļa.

Greipfrūta eļļai piemīt attīrošas, tonizējošas, atsvaidzinošas un antiseptiskas īpašības. Tā efektīvi cīnās ar celulītu, lieliski balina ādu, sašaurina poras, atjauno dabīgo tauku dziedzeru sekrēciju, stiprina nervu sistēmu, atbrīvo no baiļu sajūtas un aizkaitināmības.

Lavandas eļļa.

Lavandas eļļa atbrīvo no pārlieku lielas uzbudināmības, bezmiega, depresijas, raudulīgum. Tai piemīt antiseptiskas, pretiekaisuma īpašības, tā lieliski palīdz apdegumu gadījumos. Lavandas eļļa ir lielisks ādas kopšanas līdzeklis, jo tai piemīt atjaunošanas spējas. To var lietot jebkuras ādas kopšanai, bet it īpaši labi tā der jūtīgai ādai. To efektīvi var izmantot ar krustnagliņu, ģerānijas, pačūlijas, rozmarīna un citrusaugļu eļļām.

Kadiķa eļļa.

Kadiķa eļļa lieliski paaugstina prāta darbību, tai piemīt arī nomierinošas, antiseptiskas, pretiekaisuma un tonizējošas īpašības. Eļļa lieliski attīra un atsvaidzina piņņainu taukainu ādu, veicina ādas atjaunošanos, pastiprina asinsriti, novērš kuperozi, paaugstina ādas elastību, novērš strijas un celulītu, to efektīvi var izmantot pret niezi un kukaiņu kodumiem.

Turpinājums nākamajā rakstā.

Ko izvēlēties – ēteriskās eļļas vai zāles

Mēs dzīvojam interesantā, dinamiskā, steidzīgā, var teikt arī stresa pilnā laikmetā. Mums ir pieejamas tehnoloģijas, par kurām vecākās paaudzes cilvēki, skatījās fantastikas filmas un viņiem nekad nebija pat prātā ienācis, ka viņi tās redzēs realitāte. Daudzās jomās tiek izmantotas jaunas ražošanas tehnoloģijas, vecās, dabīgās izejvielas daudzviet ir nomainījušas jaunas, mākslīgās izejvielas. Ar tām mēs saskaramies gan pārtikas rūpniecībā, gan vieglajā rūpniecībā, gan medicīnisko preparātu ražošanas rūpniecībā. Tieši tāpat, kā visam, arī šim, jaunajam laikmetam ir gan savas labās puses, gan savas sliktās puses. Jaunās tehnoloģijas mums ir manāmi atvieglojušas dzīvi, veikalu plaukti ir pārpildīti ar ēdienu, tieši to pašu mēs varam teikt arī par apģērbu veikaliem, bet…ir viens liels bet, kad mēs sīkāk iepazīstamies ar piedāvāto preču sastāvu, mēs konstatējam ka tur ir daudz mākslīgu izejvielu, kuras nemaz tik labi nesadzīvo ar mūsu organismu. Daudziem cilvēkiem, ēdot tādu ēdienu un valkājot tādu apģērbu bieži vien rodas lielas problēmas ar veselību.

Cilvēkiem, kuri dzīvo pilsētās, visvairāk ir jāsaskaras arī ar ekoloģijas problēmām (šī problēmas šobrīd skar nu jau visu planētu), ar piesārņotu gaisu, ūdeņiem, vidi, u. t. t.

Ar nožēlu ir jāatzīst, ka stress arī ir kļuvis, par daudzu cilvēku steidzīgās ikdienas sabiedroto. Stresu var izraisīt ļoti daudzi apstākļi, bet stresa sekas, mums visiem ir labi zināmas, jo par tām daudz stāsta un raksta.

Visi šie faktori nelabvēlīgie ietekmē cilvēku psihisko un fizisko stāvokli, cilvēki paliek neapmierināts, dusmīgi, reizēm pat agresīvi. Daudzi cilvēki ir pārguruši, viņi nemāk un ne vienmēr viņiem ir iespēja atjaunot savu enerģiju. Rezultāts – bezmiegs, slimības, bezspēks un tā tālāk. Kādu brīdi, tam var nepievērst uzmanību, bet vienalga agrāk vai vēlāk, šie simptomi liks jums sevi manīt un jums būs jādodas pie ārsta. Tālāk ārstēšana un zāles. Bet, vai vienmēr ir jānonāk tik tālu? Varbūt tad, kad parādās pirmie veselības traucējumi ir iespējams izmantot kādu citu, alternatīvu metodi, lai novērstu, piemēram stresu, bezmiegu, nevis nonāktu tik tālu, ka jādzer zāles, kuras ne vienmēr ir tas labākais risinājums, jo kā jau mēs zinām, zāles var ārstēt vienu kaiti un tajā pašā laikā nelabvēlīgi iedarboties uz citiem orgāniem.

Tāda alternatīva tik tiešām pastāv – tās ir ēteriskās eļļas. Daudzās attīstītās valstīs, mūsdienās, aromterapija ir ļoti populāra. Cilvēki, kuriem ir bezspēks, nogurums, nesteidzas lietot trankvilizatorus, bet vēršas pēc palīdzības pie ēteriskajām eļļām. Vēlreiz gribam atgādināt, ka ēteriskās eļļas nav spējīgas aizstāt nopietnu ārstēšanos vai palīdzību ekstrēmos gadījumos, bet tās lieliski var tikt galā ar sīkām kaitēm, papildināt ārstēšanos un reizēm pat daļēji aizvietot antibiotikas.

Izmantot ēteriskās eļļas vajag uzmanīgi, vispirms obligāti ir jāpārliecinās vai jums nav individuālās nepanesamības.
Aromterapijas izmantošanas rezultāti, reizēm ļoti pārsteidz ārstus, jo tās izmantošana sniedz fantastiskus rezultātus, kurus pat ne vienmēr ir iespējams sasniegt ar ķīmisko medicīnas preparātu lietošanu.

Kaut gan runājot par ēteriskajām eļļām, vajag atgādināt, ka arī to kvalitāte ir ļoti atšķirīga. Ražotāji, pateicoties zinātnieku atklājumiem, mūsdienās māk ražot un ražo ne tikai dabiskas ēteriskās eļļas, bet arī eļļas, kuru saturā jūs gandrīz vai neatradīsiet neko no dabiskajām izejvielām, tāpēc, pirms ēterisko eļļu iegādāšanās, vienmēr vajag ievākt informāciju par ražotāju un eļļu sastāvu.

Kvalitatīvas eļļas palīdz cilvēkam atjaunoties, atveseļoties, uzlabot garastāvokli, darba spējas, turklāt sintētiskās eļļas uz cilvēku iedarbojas tieši pretēji, ieelpojot tās ilgāku laiku, jums var sākt sāpēt galva, parādīties slikta dūšā, nogurums, u. t. t.

Par eļļām un to iedarbību lasiet nākamajā rakstā.

Ekoloģiski tīras sejas maskas

Mūsdienās daudz tiek runāts par ekoloģiju, par ekoloģiski tīru dzīves veidu un par ekoloģiski tīriem produktiem. Bet ieejot veikalā, orientēties plašajā preču klāstā ir ļoti sarežģīti, grūti ir saprast, kuras preces ir pieskaitāmas šai kategorijai. Bēdīgi, bet ir jāatzīst, ka krāšņajiem uzrakstiem, kuri vēsta, ka tas ir dabisks produkts, uzticēties nevar, jo tas, bieži vien, ir tikai kārtējais mārketinga triks. Tātad, ja mēs gribam iegādāties patiesi ekoloģiski tīru produkciju, tad mums ir jālūkojas pēc precēm, kuras ir izgājušas attiecīgu sertificēšanas sistēmu, bet kā jau jūs noprotat, tādas preces nemaksās lēti. Te nu mēs esam, vēl tā īsti nemaz nepaspējām pievērsties ekoloģiskam dzīves veidam, bet jau stāvam izvēles priekšā, kādas preces izvēlēties, tā lai tas patiešām būtu ekoloģiskas un lai maciņā vēl paliek nauda ar kuru sagaidīt nākamo algu. Risinājums ir pavisam vienkāršs. Jūs pati, mājās varat pagatavot ekoloģiski tīras sejas maskas no ekoloģiski tīriem pārtikas produktiem. Tās ir vienkārši pagatavojamas, bet efekts no to lietošanas, ir vienkārši milzīgs. Tādas maskas nav iespējams salīdzināt ar veikala pirktām maskām, pirmkārt, jūs vienmēr esat pārliecināta par visu sastāvdaļu kvalitāti, otrkārt jūs tās varat pagatavot tad, kad tas ir nepieciešams un no tādām sastāvdaļām, kuras jums tobrīd ir nepieciešamas, jums nav jāuztraucas par realizācijas termiņu, jo dabīgās kosmētikas līdzekļiem tas ir ļoti mazs. Treškārt, jūs varat pagatavot minimālu daudzumu un visu uzreiz izlietot.

Barojošas maskas normālai sejas ādai.

Kivi sejas maska.

Kivi notīra, mīkstumu saspaida ar koka lāpstiņu. Iegūtajai masai pievieno 1 tējkaroti auzu miltu un rūpīgi samaisa.

Aprikožu sejas maska.

Lai pagatavotu šo masku, jums ir nepieciešams aprikozi pārgriezt uz pusēm, izņemt kauliņu, mīkstumu saspaidīt ar koka lāpstiņu, pievienot 1 tējkaroti krējuma un 1 tējkaroti auzu miltu, rūpīgi samaisīt.

Meloņu – medus sejas maska.

Nelielu melones gabaliņu saspaida ar dakšu, iegūtajai masai pievieno 1 ēdamkaroti medus, tik daudz auzu miltu, līdz izveidojas bieza putriņa.

Kabaču sejas maska.

Nelielu kabača gabaliņu sarīvē uz rīves, iegūtajai masai pievieno 1 ēdamkaroti gāzēta minerālūdens, 1 tējkaroti medus un rūpīgi samaisa.

Kartupeļu sejas maska.

Novāra vienu kartupeli ar visu mizu, tad notīra un ar dakšiņu saspaida, pievieno vienu saputotu olas dzeltenumu, mazliet piena un rūpīgi samaisa.

Pētersīļu sejas maska.

Pētersīļa sakni sarīvē uz smalkās rīves un sajauc ar sasmalcinātiem zaļumiem.

Balto mālu sejas maska ar persiku eļļu.

1 ēdamkaroti balto mālu sajauc ar nelielu ūdens daudzumu, iegūst krējuma konsistencei līdzīgu masu, pievieno 1 tējkaroti persiku eļļas un rūpīgi samaisa.

Sejas maskas sausai sejas ādai.

Zemeņu sejas maska.

Dažas zemeņu ogas saspaida ar koka lāpstiņu, pievieno 1 tējkaroti medus, samaisa.

Banānu sejas maska.

Banānu saspaida ar koka lāpstiņu, pievieno 1 tējkaroti krējuma, samaisa.

Gurķu sejas maska.

Nelielu gurķi sarīvē uz smalkās rīves, pievieno 1 saputotu olas dzeltenumu un samaisa.

Biezpiena – burkānu sejas maska.

Nelielu burkānu sarīvē uz smalkās rīves, pievieno 1 ēdamkaroti biezpiena un 1 ēdamkaroti krējuma, samaisa.

Zilo mālu sejas maska.

1 ēdamkaroti zilo mālu sajauc ar nelielu daudzumu piena, pievieno 1 ēdamkaroti persiku eļļas un samaisa.

Linsēklu sejas maska.

3 ēdamkarotes sausu linu sēklu aplej ar nelielu daudzumu karsta ūdens un karsē ūdens peldē līdz izveidojas vienmērīgā, želejveidīga masa.

Sejas maskas taukainai sejas ādai.

Aveņu sejas maska.

Nelielu daudzumu aveņu saspaida, iegūtajai masai pievieno mazliet rudzu miltu.

Ābolu sejas maska.

Ābolu sarīvē, apšļaksta ar citronu sulu, iegūtajai masai pievieno 1 tējkaroti rūgušpiena un samaisa.

Plūmju sejas maska.

Nomazgā 1 – 2 plūmes, izņem kauliņus un saspaida ar koka lāpstiņu, iegūtajai masai pievieno 1 tējkaroti auzu miltu un uzklāj masku uz sejas un dekoltē zonas.

Dzērveņu maska.

Dzērvenes saspaida ar koka lāpstiņu un uzklāj sejai.

Kefīra un zaļās tējas sejas maska.

1 ēdamkaroti zaļās tējas aplej ar nelielu daudzumu verdoša ūdens un ļauj ievilkties 2 – 3 minūtes, tad pievieno 1 ēdamkaroti kefīra un samaisa.

Ekoloģiski tīra kosmētika – patiesība un meli. Turpinājums

Kādām sastāvdaļām jāietilpst biokosmētikas sastāvā?

 • Šķīdinātāji. Pie dabīgajiem šķīdinātajiem tiek uzskatīts ūdens, augu ekstrakti, jūras aļģu izvilkumi.
 • Tauki – mitrinātāji, kuri atbild par ādas mitrināšanu. Dabīgajā kosmētikā, par mitrinātājiem tiek izmantotas eļļas. Tās iegūst no augļiem, ogām, graudaugiem, jūras aļģēm, u. t. t. Vajag atcerēties un saprast, ka ne jau visas eļļas ir cienīgas saukties par dabīgām. Liels daudzums eļļu tiek pieskaitīts pie dabīgo eļļu maisījumiem un pie sintētiskām eļļām. Ja eļļas kvalitāte ir slikta un tas ir tāpēc, ka eļļa nav pienācīgi attīrīta, tā nav vienmērīga. Biokosmētikas ražošanai tiek izmantotas aukstā spieduma eļļas, kuras iegūst temperatūrā ne augstākā par 50 grādiem. Tāds, eļļu iegūšanas veids, ļauj saglabāt visas tās vērtīgās īpašības un minerālvielas. Tāda ražošanu, nosaukt par lētu, nav iespējams.
 • Augu izcelsmes sastāvdaļas. Tie ir ekstrakti, darva un citas sastāvdaļas, kuras tiek iegūtas no ziediem, saknēm, lapām un augļiem. Tie ir augi, kurus mēs visi labi pazīstam: kumelītes, kliņģerītes, roze, mandeles, aprikozes, burkāni, kviešu dīgsti, no eksotiskajiem augiem var minēt: lotosu, ingveru, kakao, kurkumu, u. c.
 • Dzīvnieku valsts izcelsmes produkti. Tie ir lanolīns, medus un propoliss.
 • Konservanti. Bet tiem nevar iztikt neviena krēma bundžiņa vai tūbiņa, arī biokosmētika, šajā gadījumā, nav izņēmums. Dabīgo konservantu vietā var tikt izmantots E vitamīns, burkānu sēklu eļļa, rozmarīns, jojoba. Izņemot dabīgos konservantus, ir atļauti arī sintētiskie konservanti – salicilskābe, benzoskābe, sorbīnskābe, benzilspirts.

Kādām sastāvdaļām nevajag ietilpt biokosmētikas sastāvā?

 • Metil-, propil-, butil- un etilparabēniem (methyl, propyl, butyl and ethyl parabens).
 • Dietanolamīnam – dea, trietanolamīnam – tea.
 • Diazolidinyl urea, imidazolidinyl urea.
 • Sodium laurul/laureth sulfate.
 • Vazelīns – petrolatum.
 • Propylene glycol.
 • Pvp/ va copollymer.
 • Stearalkonium chloride.
 • Sintētieskie aromatizētāji.

Dabīgās kosmētikas zemūdens akmeņi

Dabīga, tas nenozīmē 100% droša. Izrādās, ka dabiskās produkta sastāvdaļas var saturēt daudz vairāk alergēnu, nekā sintētiskās sastāvdaļas. Tāpēc, neviens speciālists nevar apgalvot, ka apzināta biokosmētikas izvēlēšanās ir labākais cilvēkam. Tagad ir sācies ekoloģiski tīro preču bums, tas varētu būt radies, kā pretstats tehnoloģiska laikmeta progresam. Mūsdienās, mēs esam nonākuši otrā galējībā, kad tiek uzskatīts, ka viss, kas ir ražots laboratorijā ir slikts.

Ja sāksiet lietot biokosmētiku, ir iespējams, ka jūsu organisms uz to var noreaģēt ļoti individuāli, tāpēc, pirms kosmētikas iegādes, vispirms vajadzētu iegādāties paraudziņus un pārbaudīt, vai jums šis produkts der. Kādreiz, gadās tā, ka lietojot dabīgo kosmētiku, jūsu ada sāk attīrīties, par to var lecināt nelieli izsitumi, kurus jūs noteikti mācēsiet atšķirt no alerģiskās reakcijas vai produkta nepanesamības. Pēc dažu dienu krēma lietošanas izsitumi pazudīs, bet jums radīsies iespēja, izbaudīt to, cik jūsu āda ir samtaina, gluda ir mirdzoša. Jebkura, dabīga produkta lietošana, ja tas ir piemērots jūsu ādas tipam un neizraisa nekādas blakus parādības, ir daudz veselīgāka par nezināmas izcelsmes produktu lietošanu. Ar vārdiem “nezināmas izcelsmes” mēs gribējām pateikt to, ka bieži vien mēs iegādājamies produktus, pat neizlasot to, kas ietilpst to sastāvā.

Ekoloģiski tīra kosmētika – patiesība un meli

Bieži vien, gan mēs, gan mūsu draugi un paziņas par biokosmētiku sauc visus līdzekļus, kuri satur ēteriskas eļļas vai ārstniecisko augu ekstraktus. Bieži vien, tas atbilst patiesībai un līdzeklis tik tiešām satur gan eļļas, gan ārstniecisko augu ekstraktus. Bet, reti kurš aizdomājas, ka labuma no tādiem līdzekļiem nav, jo to minimālo dabīgo vielu daudzumu, kuru satur produkts, pilnībā nomāc ķīmiskās izcelsmes sastāvdaļas.

Daudzi cilvēki, mūsdienās cenšas pievērsties ekoloģiski tīram dzīves veidam, viņi grib lietot ne tikai ekoloģiski tīru pārtiku, bet arī ekoloģiski tīru kosmētiku. Bet, ļoti bieži gadās tā, ka par ekoloģiski tīro kosmētiku ir atdota milzīga naudas summa, bet labuma no tās nav nekāda. Nerunāsim par labumu, reizēm var uzskatīt sevi par veiksminieku, jo nav sākusies nekāda alerģiska reakcija.

Tas, bieži vien gadās tāpēc, ka nav oficiāla termina “Dabīgā kosmētika”. Šo nosaukumu sev piesavinās jebkurš uzņēmums, kurš savai produkcijai ir pievienojis kaut vienu procentu dabīgo sastāvdaļu. Nav izslēgs, ka arī tas 1% ir iegūts sintētiskajā ceļā, bet par pārējiem 99% nav vērts pat runāt, jo tie, visticamāk, ir ķīmiski radīti. Bieži vien uzraksts “Dabīgā kosmētika” ir tikai mārketinga triks, bet pircēji, pateicoties savai nezināšanai un skaistajiem trauciņiem, bieži vien uz tā uzķeras. Kā jau jūs sapratāt, tad tādu kosmētiku nu nekādi nevar nosaukt par ekoloģiski tīru.

Toties, ja runa iet tieši par “ekokosmētiku” un “biokosmētiku”, tad eksistē kritēriji, pēc kuriem to var noteikt un ja jums šie kritēriji ir zināmi, tad jūs pats, patstāvīgi, varat lieliski tikt galā ar šo uzdevumu.

Tātad, ekokosmētikai jāsastāv no 95% dabīgo sastāvdaļu, no tiem, 50% jābūt izaudzētiem ekoloģiski tīrās fermās vai laukos. Prasības biokosmētikai ir vēl stingrākas. Tās sastāvā, tieši tāpat, kā ekokosmetikas sastāvā ietilpst 95% dabīgo izejvielu un tām visām ir jābūt izaudzētām sertificētās plantācijās. Ražojot biokosmētiku, drīkst izmantot tikai tīrus, ģenētiski nemodificētus augus, augsni, kura ir bagātināta ar organisku mēslojumu un lauksaimniecības tehniku, kuru neapstrādā ar hloru vai citām toksiskām vielām.

Šo normu ievērošanai stingri seko līdzi organizācija “Ecocert” un tās meitas uzņēmums “Cosmebio”. Organizācija tika izveidota Francijā, 1991.gadā, lai kontrolētu visu produkciju (ne tikai kosmētiku), kura pretendē uz nosaukumu “ekoloģiska”. Zīmoliem, kuri ir izturējuši sarežģīto sertifikācijas procesu tiek piešķirts cieņas pilnais nosaukums BIO un attiecīga zīme – apaļa uzlīme, ar uzrakstu BIO, kura tiek uzlīmēta virsū katram trauciņam. Izņemot šo uzlīmi, uz katra iepakojuma ir jābūt norādītām visām sastāvdaļām un ar zvaigznīti atzīmētām tām, kurām ir dabīga izcelsme.

Ecocert kontrolē kosmētiku 80 pasaules valstīs, bet izņemot šo organizāciju, katrā valstī ir arī savas organizācijas, tāpēc, bieži vien rodas nesaprašanas, tāpēc, ka katrai organizācijai ir savas prasības. Piemēram, vācu organizācijai BDIH ir tādas pašas prasības kā Ecocert, tā nepieļauj izmantot kaut vai nelielu daudzumu nedabīgo konservantu. Beļģu uzņēmums “NaTrue” atļauj izmantot nelielu daudzumu mākslīgo izejvielu, bet amerikāņu USDA, atļauj izmantot arī ģenētiski modificētus augus. Tāpēc, par “visīstāko” un protams arī visdārgāko kosmētiku profesionāļi uzskata to kosmētiku, kurai ir piešķirts Ecosert/ Cosmebio sertifikāts. Katram uzņēmumam, kuram ir piešķirts tāds sertifikāts, divas reizes gadā vajag atkal kārtot eksāmenu “ekoloģijā”.

Neskatoties uz to, ka jūs uz iepakojuma esat atradis maģisko uzlīmīti BIO, mēs jums iesakām, pirms pirkšanas smalki iepazīties ar produkta sastāvu, jo ar lielu nožēlu jāatzīst, ka bieži vien mums nākas saskarties ar produktu viltojumu. Daudziem no jums, tas droši vien izraisa nepatiku, bet, ja jūs vēlaties iegādāties labas kvalitātes kosmētiku un neizmest naudu vējā, tad jums būs jāsamierinās ar šo mazo neērtību un jāiegaumē, kas tad ietilpst tādas kosmētikas sastāvā. Turpinājums nākamajā rakstā.

Svaigās pirmdienas – salāti, lai uzņemtu enerģiju visai nedēļai!

Dažiem indivīdiem, izdzirdot vai izlasot vārdus “bez gaļas”, šausmās izplešās acis, vēders izbijies sāk kurkstēt un rokas – trīcēt. Bet tas ir tikai nepareizi radies stereotips, ka gaļa ir tieši tā, kas rada sāta sajūtu un vēderu rada paēdušu. Bez-gaļas maltīte pirmdienā nebūt neprasa glaunu recepti, ar dārgām sastāvdaļām un stundām pavadītām virtuvē, vārot un cepot. Dažkārt mēs raizējamies par to, ko likt galdā, ka pavisam aizrmistam, ka viss skaistais slēpjas vienkāršajā. Un ir taču patīkami, dažkārt likt galdā pavisam vienkāršu, taču atsvaidzinošu un veselīgu maltīti. Maltīti, pēc kuras neprasas attaisīt pēdējo bikšu boku un iemalkot Mezym, lai vēders to smaguma sajūtu nezina.

Dažiem lasītājiem varbūt škiet, ka šis raksts būs kārtējais recepšu palags, kurā sīki un smalki jums stāstīšu kā pareizi sagriezt tomātu, kā apgrauzdēt maizi vai sazin ko vēl. He, nebūt ne! Šis raksts jeb īsā un vienkāršā recepte būs paredzēta tiem, kam daba un zaļā domāšana, veslīgs dzīvesveids ir tuvs un svarīgs. Tiesa, šai receptei un maltītei jums vajadzēs visasāko nazi un vislielāko salātu bļodu, kādu vien spējat atrast savos apartamentos. Tad nu, aiziet!

Diemžēl, man nu jūs nāksies apbēdināt. Un apbēdināt tādā ziņā, ka šī recepte nebūt nav recepte. Visupirms, dodieties taisnā ceļā uz savu ledusskapi un saldētavu. Ar vērīgu aci, izskrieniet cauri visiem produktiem un , ja atrodiet kādus no zemāk minētajiem produktiem, droši velciet ārā:

 • cepta sarkanā paprika
 • svaiga paprika
 • burkāni
 • āboli
 • gurķi
 • tomāti
 • avokado
 • dārzeņu pārpalikumi
 • olīves
 • zemesrieksti
 • mandeles
 • cieti vārtītas olas
 • siers
 • saulē kaltēti tomāti
 • pupiņas
 • saulespuķu sēklas

Lai padarītu šo recepti vienkāršāku un visiem saprotamāku, augstāk minētās sastāvdaļas sagrieziet un sasmalciniet pēc savas patikas. Trīstūrīšos, kvadrātiņos vai aplīšos – varat izpausties kā jums tīk. Pēc tam, kad viss sagriezts un sasmalcināts, rūpīgi saberiet un samiksējiet visu milzīgajā salātu bļodā, kuru tik ilgi medijāt savos apartamentos.

Lai salāti smeķētu un garšotu vēl debešķīgāk, šeit būs ieteikums – papildiniet salātus ar dabīgu olīveļļu, nedaudz vinegāra un šķipsniņu jūras sāli. Tiem, kuru vēderiem tīk nedaudz bagātinātāki ēdieni, ieteicams vēl pievienot piparus un oregāno. Un ticiet vai nē – maltīte ir gatava.

Un nē, šī nebūt nebūs tā reize, kad vēl stundām ilgi negribēsiet redzēt ne kripatiņu ēdiena. Dažkārt, šādas vienkāršas un “all in” maltītes ir vislabākais variants, kā atsvaidzināt jūsu garšu kārpiņas un attīrīt organismu. Protams, šādi ēdot katru reizi (kas nebūt nav nepareizi), cipars uz savariem sāks lenām samazināties, taču iekļaujot šādu vienkāršu maltīti divas, trīs reizes nedēļā, uzlabosies ne tikai jūsu gremošanas sistēma, bet arī āda un labsajūta.

Bērni un dārzeņi – kā panākt, lai mūsu atvases sāktu tos cienīt?

Jums nav jābūt veģetārietim vai vegānam, lai cienītu dārzeņus un citus augu valsts izcelsmes produktus. Arī tie, kuri sirdī un dvēselē no A līdz Z ir gaļēdāji un to mīļi, jebkurš vecāks saprot, cik svarīgi un veselīgi ir savā uzturā iekļaut augļus un dārzeņus. Sākot ar nebeidzamajiem vitamīniem līdz škiedrvielām ko tie mums dod, tie palīdz mūsu ādai izskatīties daudz jaunākai, koptākai un veselīgākai. Bet ne par to būs šis raksts…

Ikviens vecāks ir saskāries ar problēmu, ka viņa atvase ne par ko nevēlas ēst un aiztikt dārzeņus vai augļus. Tā vietā šokolādes, gāzētie sodas dzērieni un citi draņķi tiek laisti lejā pa barības vadu. Taču ticiet vai nē – no tā visa ir viens vienīgs risinājums! Šis risinājums vislabāk strādās uz jaunāko paaudzi. Lai panāktu, ka ziķeris notiesā ne tikai šokolādes, bet arī ko veselīgāku, tam visam ir jāpieiet mūsdienīgi un ar izdomu. Jā, tas var aizņemt nedaudz laika un var būt “ķēpīgi”, taču, ja patiešām vēlaties, lai jūsu atvase sāktu iemīlēt dārzeņus un augļus, tad šis ir vieglākais un reālākais risinājums.

Pavisam nesen, kāda kompānija sadarbojoties ar Itāļu dizaineri, klajā laida interesantus un inovatīvus virtuves piederumus, ar kuriem var nomizot un izgreznot ikdienā lietotos dārzeņus un augļus. Šis interesantais virtuves piederums ir radīts pateicoties kādam Itāļu dizainerim. Un kā jau tas vibiežāk notiek, arī šim vīram bija problēmas ar saviem bērniem un panākšanu, lai tie savā ikdienas uzturā iekļautu arī dārzeņus. Tā kā dizainera dēlam patikusi vecā labā spēle Super Mario, ilgi nebija jāgaida, līdz viņš saskatīja līdzības spēles tēlos ar augļiem un dārzeņiem to virtuvē.

Aptuveni nedēļa bija nepieciešama, lai izstrādātu un izveidotu pirmo prototipu. Vēljovairāk, par laimi izgudrotājam, viņa bērniem patika šāda pieeja un tie paši naski ik dienu sāka tīrit augļus un dārzeņus, un lietot tos savā uzturā. Bet nu, laiks pāriet no vārdiem pie darbiem. Tad nu aplūkosim, kā strādā un izskatās šī vienkāršā, bet noderīgā lieta.

1. Sākumā, nogriežam rēdisa “neēdamo” daļu, tad piespiežam to pie rīka un sākam griest redīsu pulksteņa rādītāja virzienā

Screen Shot 2017-01-12 at 15.08.46

2. Izvelkam redīsu no šī inovatīva rīka un izmantojot speciāli izveidoto aso galu, sākam veidot iedoboumus

Screen Shot 2017-01-12 at 15.13.32

3. Un mazās redīsu sēnes ir gatavas!

Screen Shot 2017-01-12 at 15.15.33

Un šis ir tikai viens no veidiem, kā ar kreatīvu pieeju un izdomu, var darīt brīnumus virtuvē. Ir jābūt viltīgiem, lai iemācītu savas atvases ēst veselīgi un zaļi, taču ne neiespējami. Šo interesanto un brīnumaino virtvues p’ederumu iespējams iegā’āties par nieka 10.Euro. Taču uzreiz jāpiemin, ka pieprasījums pēc šī rīka ir bijis tik liels, ka interentā to vairs nav iespējams iegādāties. Bet labā ziņa ir tā, ka sākot jau no Februāra, pre’e būs atkal pieejama un ikkatrs to varēs iegādāties savā īpašumā.