Vampīru enerģija: kas tas tāds ir un ko viņš ziemā ēd?

Ziņu portāls “GOOD” pirms kāda laika publicēja video, kurā stāstīja par Vampīra enerģiju jeb gaidstāves enerģiju, ja vēlamies būt specifiski. Šai enerģijai iedots nosaukums Vampīra enerģija, jo tā ir visa enerģija, ko izmanto elektroierīces mūsu mājās, kamēr mēs nemaz tās neizmantojam un tās atrodas gaidīšanas režīmā vai vienkārši – ieslēgtas.

Nav svarīgi vai jūs atrodaties mājās vai darbā, pilsētā vai ārpus tās, šis vampīrs iekožas jūsu makā un nozog ne tikai jūsu naudu, bet arī dara pāri mūsu dabai un planētai Zeme. Un nevajag arī pārprast un ieslīgt galējībās – nav nepieciešams katru reizi izejot no mājas, izraut visus korķus, atslēgt saldētavas un ledusskapjus. Ir vieglāks risinājums un tas ir pāris slēdžu attālumā…

Vairums no ierīcēm, kas atrodas jūsu miteklī, kaut arī netiek izmantotas , ir izslēgtas un ir pieslēgtas pie strāvas avota, tomēr patērē daļiņu no elektrības. Ja skatamies vienas dienas nogrieznī vai mēnesī – zaudējumi ir pavisam sīki. Taču, ja skatamies lielākā laika nogrieznī – sākot taupīt un darīt attiecīgās darbības, lai nebūtu šie elektrības tēriņi, gadā un desmit gados jūs ietaupīsiet naudu, par kuru aizbraukt sen gaidītā ceļojumā ar savu ģimeni vai draugiem.

Jautājums – kā jums šķiet, ko jūsu telefona lādētājs dara, atrodoties visu dienu iesprausts elektrības rozetē? Un šis arī ir numur 1 akmens – daudziem cilvēkiem liekas, ka, ja lādētājs atrodas iesprausts rozetē, taču netiek lādēts telefons, nekādiem elektrības zudumiem un tēriņiem nevajadzētu rasties. Taču tā nebūt nav! Visvieglākais veids kā to pārbaudīt un uzzināt, ir paraugot lādētāja vadu. Ja tas ir silts vai jau karsts, tad ziniet, ka vampīrs ir padarījis savu darbu un elektrība ir aizgājusi nekurienē.

It kā vienkārša lieta, jūs teiksiet. Protams, taču padomājiet, ja ik katrs no mums ievērotu šadu vienkāršu principu – ja miljoniem cilvēku sāktu pievērst uzmanību šādiem sīkumiem, padomājiet, kādus lielus un ievērojamus darbus mēs varētu darīt, lai padarītu pasauli zaļāku un novērstu globālo sasilšanu, par ko tik daudzi apkārt klaigā un ziņo medijos.

Piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs vien, pērn šis vampīrs ir zadzis elektroenerģiju $3 miljardu apmērā. Sākot no atstātiem telefonu lādētājiem un mikroviļņu krāsnīm, līdz televizoriem un gaisa pūtējiem. Sulīgi un produktīvi, veroties on vampīra puses, vai ne?

Secinājumi

Nav nepieciešams skatīties un vainot citus. Viss sākas no mums pašiem. Vai tiešam ir tik grūti, pirms izejot no mājas, paskatīties, vai telefonu lādētājs nav palidzis pieslēgts rozetei, vai dators ir izslēgts un vai televizors viesistabā neturpina rādīt meksikāņu seriālu? Pārbaudīsim arī, kas notiek mūsu bērnu istabās, jo, kā zinām, bērni mēdz būt aizmāršīgi. Izglītosim viņus un pastāstīsim, cik lielu efektu mēs varam atstāt uz mūsu mājām – planētu Zeme. Varbūt jūsu bērns par to pastāstīs saviem draugiem, un tad jau tālāk tas viss aizies vienā ķēdītē, līdz katrā mājā būs pa ģimenei, kas piedomā un rūpējas par mūsu plānētu. Un tad? Tad globālā sasilšana un pārējas likstas, kas ar to saistitas, jau sen būs aizmirstas.

Rijīgā vampīra ēdienkarte:

pasted-image-1