Ko izvēlēties – ēteriskās eļļas vai zāles

Mēs dzīvojam interesantā, dinamiskā, steidzīgā, var teikt arī stresa pilnā laikmetā. Mums ir pieejamas tehnoloģijas, par kurām vecākās paaudzes cilvēki, skatījās fantastikas filmas un viņiem nekad nebija pat prātā ienācis, ka viņi tās redzēs realitāte. Daudzās jomās tiek izmantotas jaunas ražošanas tehnoloģijas, vecās, dabīgās izejvielas daudzviet ir nomainījušas jaunas, mākslīgās izejvielas. Ar tām mēs saskaramies gan pārtikas rūpniecībā, gan vieglajā rūpniecībā, gan medicīnisko preparātu ražošanas rūpniecībā. Tieši tāpat, kā visam, arī šim, jaunajam laikmetam ir gan savas labās puses, gan savas sliktās puses. Jaunās tehnoloģijas mums ir manāmi atvieglojušas dzīvi, veikalu plaukti ir pārpildīti ar ēdienu, tieši to pašu mēs varam teikt arī par apģērbu veikaliem, bet…ir viens liels bet, kad mēs sīkāk iepazīstamies ar piedāvāto preču sastāvu, mēs konstatējam ka tur ir daudz mākslīgu izejvielu, kuras nemaz tik labi nesadzīvo ar mūsu organismu. Daudziem cilvēkiem, ēdot tādu ēdienu un valkājot tādu apģērbu bieži vien rodas lielas problēmas ar veselību.

Cilvēkiem, kuri dzīvo pilsētās, visvairāk ir jāsaskaras arī ar ekoloģijas problēmām (šī problēmas šobrīd skar nu jau visu planētu), ar piesārņotu gaisu, ūdeņiem, vidi, u. t. t.

Ar nožēlu ir jāatzīst, ka stress arī ir kļuvis, par daudzu cilvēku steidzīgās ikdienas sabiedroto. Stresu var izraisīt ļoti daudzi apstākļi, bet stresa sekas, mums visiem ir labi zināmas, jo par tām daudz stāsta un raksta.

Visi šie faktori nelabvēlīgie ietekmē cilvēku psihisko un fizisko stāvokli, cilvēki paliek neapmierināts, dusmīgi, reizēm pat agresīvi. Daudzi cilvēki ir pārguruši, viņi nemāk un ne vienmēr viņiem ir iespēja atjaunot savu enerģiju. Rezultāts – bezmiegs, slimības, bezspēks un tā tālāk. Kādu brīdi, tam var nepievērst uzmanību, bet vienalga agrāk vai vēlāk, šie simptomi liks jums sevi manīt un jums būs jādodas pie ārsta. Tālāk ārstēšana un zāles. Bet, vai vienmēr ir jānonāk tik tālu? Varbūt tad, kad parādās pirmie veselības traucējumi ir iespējams izmantot kādu citu, alternatīvu metodi, lai novērstu, piemēram stresu, bezmiegu, nevis nonāktu tik tālu, ka jādzer zāles, kuras ne vienmēr ir tas labākais risinājums, jo kā jau mēs zinām, zāles var ārstēt vienu kaiti un tajā pašā laikā nelabvēlīgi iedarboties uz citiem orgāniem.

Tāda alternatīva tik tiešām pastāv – tās ir ēteriskās eļļas. Daudzās attīstītās valstīs, mūsdienās, aromterapija ir ļoti populāra. Cilvēki, kuriem ir bezspēks, nogurums, nesteidzas lietot trankvilizatorus, bet vēršas pēc palīdzības pie ēteriskajām eļļām. Vēlreiz gribam atgādināt, ka ēteriskās eļļas nav spējīgas aizstāt nopietnu ārstēšanos vai palīdzību ekstrēmos gadījumos, bet tās lieliski var tikt galā ar sīkām kaitēm, papildināt ārstēšanos un reizēm pat daļēji aizvietot antibiotikas.

Izmantot ēteriskās eļļas vajag uzmanīgi, vispirms obligāti ir jāpārliecinās vai jums nav individuālās nepanesamības.
Aromterapijas izmantošanas rezultāti, reizēm ļoti pārsteidz ārstus, jo tās izmantošana sniedz fantastiskus rezultātus, kurus pat ne vienmēr ir iespējams sasniegt ar ķīmisko medicīnas preparātu lietošanu.

Kaut gan runājot par ēteriskajām eļļām, vajag atgādināt, ka arī to kvalitāte ir ļoti atšķirīga. Ražotāji, pateicoties zinātnieku atklājumiem, mūsdienās māk ražot un ražo ne tikai dabiskas ēteriskās eļļas, bet arī eļļas, kuru saturā jūs gandrīz vai neatradīsiet neko no dabiskajām izejvielām, tāpēc, pirms ēterisko eļļu iegādāšanās, vienmēr vajag ievākt informāciju par ražotāju un eļļu sastāvu.

Kvalitatīvas eļļas palīdz cilvēkam atjaunoties, atveseļoties, uzlabot garastāvokli, darba spējas, turklāt sintētiskās eļļas uz cilvēku iedarbojas tieši pretēji, ieelpojot tās ilgāku laiku, jums var sākt sāpēt galva, parādīties slikta dūšā, nogurums, u. t. t.

Par eļļām un to iedarbību lasiet nākamajā rakstā.