Ko izvēlēties – ēteriskās eļļas vai zāles (turpinājums)

Ja jūs esat nolēmis saudzēt sevi un zāļu vietā izmantot aromterapiju, mēs jums izstāstīsim par eļļu brīnišķīgo iedarbību un cilvēka organismu.

  • Lielākajam vairumam, ēterisko eļļu ir pretiekaisuma, pretvīrusu un antibakteriālās īpašības.
  • Daudzām eļļām ir nomierinoša iedarbība, tās palīdz atbrīvoties no stresa, labvēlīgi ietekmē sirds – asinsvadu sistēmu, normalizē asinsspiedienu, sakārto vielmaiņu, uzlabo darba spējas.
  • Ēteriskās eļļas labvēlīgi iedarbojas uz imūno sistēmu, vielas, kuras satur augi, cilvēkam ir dabīgas, tāpēc tās ir spējīgas uzlabot imunitāti un palēnināt novecošanas procesus, iedarboties uz iekšējiem orgāniem un to darbību.
  • Ēteriskās eļļas ir spējīgas pasargāt cilvēku no radiācijas un mazināt sarežģījumus, kuri rodas pēc apstarošanas, novērst audzēju veidošanos, protams, ja tās tiek sāktas lietot laicīgi, tās novērš kancerogēno vielu nelabvēlīgo ietekmi. Izvadīt no organisma toksīnus, piemēram, pesticīdus, kuri tur nonāk kopā ar pārtikas produktiem, ir daudz vienkāršāk, ja jūs lietojat ēteriskās eļļas. Eļļas var izmantot arī gaisa attīrīšanai no mikrobiem un vīrusiem, piemēram, gripas epidēmijas laikā. Ja darba devēji par to aizdomātos laicīgi, tad daudziem cilvēkiem nevajadzētu slimot un lietot zāles. Tieši to pašu varam teikt arī par gaisa attīrīšanu mājās, pirms dodaties uz veikalu pēc kārtējā gaisa atsvaidzinātāja baloniņa, aizdomājieties, varbūt to ir iespējams izdarīt ar ēterisko eļļu palīdzību. Tas būs veselīgāk gan jums, gan dabai.
  • Daudzas ēteriskās eļļas veicina atjaunošanās procesus, paātrina rētu sadzīšanas laiku ja ir apdegumi, apsaldējumi, sasitumi, nobrāzumi, samazina sāpes ja ir artrīts vai reimatisms, ārstē iekaisumus.
    Savienojot ēteriskās eļļās, tās sāk iedarboties vēl spēcīgāk un vēl labāk uzlabo darba spējas un darba kvalitāti.
    Ēteriskās eļļas atstāj brīnišķīgu iespaidu uz cilvēka nervu sistēmu, tās ir spējīgas nomierināt, tonizēt, u. t. t.

Ja jums rūp sava veselība un rūp mūsu planētas Zeme veselība, tad, pirms jūsu roka sniedzas pēc kārtējās zāļu devas, aizdomājieties, varbūt jūs varat izmantot ekoloģiski tīrus un organismam nekaitīgus produktus. Piemēram:

Apelsīnu ēteriskā eļļa.

Apelsīnu ēteriskajai eļļai piemīt antiseptiskas, antitoksiskas, antidepresīvas īpašības. Tā iedarbojas nomierinoši un atsvaidzinoši, regulē ogļhidrātu un tauku apmaiņu, tai ir lieliskas pretcelulīta īpašības, tā stimulē ādas šūnas atjaunošanās procesus. Bagāta ar A, B un C vitamīniem. To efektīvi var izmantot kopā ar ģerānijas, muskatu, lavandas, ilag – ilanga un citrusu eļļām. Apelsīna smarža tonizē nervu sistēmu, palīdz atbrīvoties no depresijas, paaugstina darba spējas, stabilizē garastāvokli, cīnās ar skumjām un trauksmi, vairo optimismu un ticību paša spēkiem.

Bergamotes eļļa.

Bergamotes eļļai piemīt spēcīgas nomierinošas īpašības, tā lieliski cīnās ar depresiju, tai ir antiseptiska, tonizējoša un atsvaidzinoša iedarbība. Tā normalizē tauku un sviedru dziedzeru darbību, sašaurina poras. To efektīvi var izmantot kopā ar citrona, lavandas, kadiķa, ģerānijas un citrusaugļu ēteriskajām eļļām.

Bazilika eļļa.

Bazilika eļļai piemīt antibakteriālas, mīkstinošas un stimulējošas īpašības. Bazilika eļļa ir piemērota jebkuras ādas kopšanai. Tā ir lielisks tonizējošs un atsvaidzinošs līdzeklis.

Greipfrūta eļļa.

Greipfrūta eļļai piemīt attīrošas, tonizējošas, atsvaidzinošas un antiseptiskas īpašības. Tā efektīvi cīnās ar celulītu, lieliski balina ādu, sašaurina poras, atjauno dabīgo tauku dziedzeru sekrēciju, stiprina nervu sistēmu, atbrīvo no baiļu sajūtas un aizkaitināmības.

Lavandas eļļa.

Lavandas eļļa atbrīvo no pārlieku lielas uzbudināmības, bezmiega, depresijas, raudulīgum. Tai piemīt antiseptiskas, pretiekaisuma īpašības, tā lieliski palīdz apdegumu gadījumos. Lavandas eļļa ir lielisks ādas kopšanas līdzeklis, jo tai piemīt atjaunošanas spējas. To var lietot jebkuras ādas kopšanai, bet it īpaši labi tā der jūtīgai ādai. To efektīvi var izmantot ar krustnagliņu, ģerānijas, pačūlijas, rozmarīna un citrusaugļu eļļām.

Kadiķa eļļa.

Kadiķa eļļa lieliski paaugstina prāta darbību, tai piemīt arī nomierinošas, antiseptiskas, pretiekaisuma un tonizējošas īpašības. Eļļa lieliski attīra un atsvaidzina piņņainu taukainu ādu, veicina ādas atjaunošanos, pastiprina asinsriti, novērš kuperozi, paaugstina ādas elastību, novērš strijas un celulītu, to efektīvi var izmantot pret niezi un kukaiņu kodumiem.

Turpinājums nākamajā rakstā.