Kā izmantot pārtikas iepakojumus ikdienas vajadzībām?

Mēs esam pieraduši visu šķietami nevajadzīgo uzreiz izmet laukā. Piemēram, izlietotās pārtikas iepakojumi tiek iemesti atkritumu tvertnēs bez liekas domāšanas. Tikai retais aizdomāsies, ka šie pārtikas iepakojumi var būt lielisks resurss, no kā pagatavot dažādas ikdienā nepieciešamas lietas, tādējādi gan taupot naudu, gan saudzējot apkārtējo vidi, jo šie pārtikas iepakojumi nenonāks dabā, to piesārņojot. Šeit būs daži noderīgi padomi, kā izlietotās pārtikas iepakojumus pārvērst par noderīgām lietām.

1. Kartona olu iepakojumi

Kartona olu kastes pašas par sevi jau ir veidotas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, tomēr jūs tām varat dot vēl trešo mūžu. Kartona olu iepakojumiem ir ļoti daudz pielietojumu. Viens no tiem ir vienkārši izmantot tos sīku lietu uzglabāšanai. Piemēram, ja jums ir dažādas skrūves, pogas vai citi sīki nieciņi, varat tos glabāt olu kastēs. Sašķirojiet tos un katrā olu kastes nodalījumā ieberiet vienādās lietas. Tā jūs varēsiet organizēt savas mantas un vieglāk visu atrast, kad tas nepieciešams. Vēl kartona olu kastes lieliski noder, lai tajās sētu vai stādītu augus. Piemēram, varat katrā olu kastes nodalījumā iestādīt nelielus sīpoliņus un uz palodzes vai balkona audzēt lokus vai prestamos inmediatos. Tāpat varat arī tajās audzēt stādus, ko pēc tam pārstādīt dārzā. Vēl varat arī olu kastes vienkārši paglabāt reizēm, kad nākas pāvest mazas, plīstošas lietas, piemēram, porcelāna figūriņas. Olu kastes spēj pasargāt plīstošas lietas no triecieniem, tāpēc tās var būt pat ļoti noderīgas.

2. Stikla burkas

Stikls dabā sadalās ļoti lēni, tāpēc ir būtiski samazināt tā nonākšanu dabā. Arī stikla burkām var būt neskaitāmi daudz pielietojumu. Pirmkārt, tās var izmantot pašu gatavotu ievārījumu un konservētu dārzeņu uzglabāšanai. Nereti cilvēki met laukā izmantotās burkas un pēc tam atkal pērk vietā jaunas, kad nepieciešamas kaut ko uzglabāt. Tā ir liela resursu izniekošana. Vēl stikla burkas lieliski var noderēt kā stilīgas puķu vāzes. Stikls pašlaik ir viens no aktuālākajiem interjera dizaina elementiem, līdz ar to stikla burkas var būt lielisks dizaina elements. Varat šīs stikla burkas izmantot gan tādas kādas tās ir, vai arī dekorēt ar lentītēm vai pat tās apgleznot. Vēl mazākās stikla burkās varat liet sveces vai vienkārši veidot dažādas interesantas kompozīcijas. Stikla burkas nudien ir lieta, kurai var atrast daudz pielietojumu, tāpēc tas nevajadzētu mest laukā.

3. Metāla bundžas

Arī metāls, nonākot dabā, sadalās tikai daudzu gadu garumā, tāpēc vajadzētu padomāt par tā racionālu izmantošanu. Metāla bundžas veiksmīgi var pārveidot par rakstāmpiederumu turētājiem. Šīm bundžām tikai jānoņem etiķetes un tās skaisti jāaplīmē ar aplikāciju papīru vai jāapglezno. Tikai pielūkojiet, lai netiktu atstātas asas malas, ar kurām var sagriezties. Vēl metāla bundžas ver būt lieliski puķu podi, ja tām apakšā izurbj caurumus. Arī bundžas, kas tiek izmantotas kā puķu podi var tikt apstrādātas tā, lai izskatītos vizuāli pievilcīgi. Protams, lielākās metāla bundžas, piemēram, lielās kafijas bundžas var noderēt arī vienkārši pārtikas produktu, kā, piemēram, makaronu, miltu utt. Uzglabāšanai. Tādējādi jūs varēsiet būt drošs, ka šie produkti būs pasargāti no mitruma un kukaiņiem.

4. Plastmasas pudeles

Plastmasa ir viens no dabai visnedraudzīgākajiem materiāliem. Kaut gan tas sadalās ātrāk nekā, piemēram, stikla, ir būtiski panākt, ka tas nenonāk dabā, jo, tam sadaloties, veidojas dažādas ķīmiskas vielas un prestamos personales, kas ir nelabvēlīgas videi. Plastmasas pudeles var veiksmīgi pārveidot par nelielām putnu barotavām. Tām sānos ir jāiegriež caurumi un mazliet jāatloka plastmasa. Tad putni pa šiem caurumiņiem varēs ērti piekļūt barībai. Vēl, protams, plastmasas pudeles var vienkārši lietot atkārtoti dažādu šķidrumu uzglabāšanai.

Kā redzams, lietām, ko parasti izmetam laukā var atrast gana daudz dažādu pielietojumu. Protams, atkritumi saražojas diezgan ātri un visus pārtikas iepakojumus pārstrādāt par noderīgām lietām mēs neveram. Tos atkritumus, kas paliek pāri, noteikti ir jāšķiro, lai tie tiktu pārstrādāti un otrreiz izmantoti kā izejvielas. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka šie atkritumi nonāk dabā un piesārņo apkārtējo vidi.